• Email
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  Müzemiz Hakkında Bilgiler

2018
"ONUNCU YIL"
HOŞ GELDİNİZ

Müzemiz 15 Ocak 2009 tarihinde açıldı ve düzenli yenilemelerle 10. yılımıza ulaştık. Sanat yaşamlarında başarılı olmuş değerli fotoğraf sanatçılarımızın yer aldığı saygın bir platform olmaktan onur duyuyor, müzemizin nitelik ve içeriğine fotoğraf ve sanat çevreleri tarafından gösterilen saygı ve takdirin haklı gururunu yaşıyoruz. Sosyal medyanın yarattığı kolaylıklar sonucunda, eline fotoğraf makinası alan pek çok insanın, kısa bir sürede kendisini ‘sanatçı’ olarak tanımlayabildiği trajikomik bir sanal dünyada, gerçek yaşamlarında başarılı fotoğraf sanatçılarımızın yer aldığı saygın bir platform yaratabilmiş olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. İlkeli programı ve nitelikli içeriği ile müzemizin, ülkemizde eksikliği duyulan bir boşluğu doldurmakta olduğunun bilincindeyiz; önemli olanın çokluk değil, kalite olduğuna inanıyoruz. Müzemize ve çalışmalarımıza katkılarından dolayı değerli fotoğraf sanatçılarımıza, fotoğraf kurumlarımıza ve siz değerli ziyaretçilerimize ilgilerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.


KURULUŞ BİLGİLERİ

Sanal ortamda bir Fotoğraf Müzesi kuruluşunu gerçekleştirmek üzere çalışmalarımıza 2007 yılı sonunda başladık. Bir taraftan altyapı hazırlık çalışmalarımız devam ederken, diğer taraftan da, bu konuda fotoğraf çevrelerinin düşünce, değerlendirme ve yorumlarını almak amacıyla, ülkemizdeki fotoğraf e-mail gruplarına kuruluş duyurumuzu yaptık. Fotoğrafla ilgili her düzeyden yaklaşık 20.000 kişiye TSFM çalışmalarımızı duyurduk. Konuya ilgi duyan sanatçılarımızla özel iletişim kurarak görüş, öneri ve düşüncelerini aldık. Bir taraftan da TSFM çalışmalarımızı tartışmak ve görüşlerini almak üzere projemize ilgi duyan sanatçılarımızla, kurduğumuz mail gruplarında değerlendirmeler yaptık. Bu çaba ve girişimlerimiz ile, sanal ortamda bir “Fotoğraf Müzesi” hazırlamak ve bu amaç doğrultusunda güzel ve kalıcı bir hedefe ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürdük. “TÜRKİYE SANAL FOTOĞRAF MÜZESİ”nin, bireysellikten uzak ve hepimizin ortak düşüncesinin ürünü olmasını istedik ve bunun için gayret ettik. “Müze” sözcüğünün anlamına saygıyla uyma çabası içinde olmaya özen gösterildi. Site içeriği ve sayfa düzeninin sade olması tercih edildi. Başta, TSFM projemizin kurucusu sayın Mahmut Özturan olmak üzere çalışmalarımıza destek olan, hepsinin isimlerini burada yazamayacağımız tüm fotoğrafseverlere, sanatseverlere, kurumlara ve sanatçılarımıza değerli katkıları için teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


KATILIM BİLGİLERİ

Müzemize katılımın ön koşulu olarak, en az 5 (beş) kişisel fotoğraf sergisi açmış, veya TFSF onaylı ulusal fotoğraf yarışmalarında, ya da uluslararası fotoğraf yarışmalarında ilk 3’e girerek derece almış olmak gerekiyor. Müzemizde yer almak isteyen sanatçılarımız:
1. Sahip oldukları ön koşulla ilgili detaylı bilgilerini,
2. Fotoğraf sanatıyla ilgili kişisel tanıtım yazılarını,
3. Fotoğraf çalışmalarının bulunduğu web adresini,
içeren katılım istek yazılarını e-posta ile göndermeleri gerekiyor.
Müzemize katılımı uygun bulunanlara dönüş yapılacaktır.


İLETİŞİM

Müzemize katılım ve bilgi gönderimleri için yazışma adresimiz:
E-posta: tsfm@tsfm.org