• Email
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Adem Karakaya
(MFD - EFIAP) Fotoğrafa 2004 Yılında KONFAD’da eğitim alarak başladı. Birçok ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında ödüller aldı, karma sergilere katıldı. Bugüne kadar 2 proje çalıştı, bitirdi. İlki Konya’da yaşadığı zamanlarda SEMA projesiydi. İkincisi yine Konya’da başlayıp Mersin’de devam ettiği KARA EMEK (odun kömürcülerinin yaşamları) projesiydi. Uluslararası yarışmalaradaki başarıları sonucu 2010 yılında AFIAP, 2014 Yılında EFIAP ünvanıyla onurlandırıldı. 2020 yılında, Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından Fotogen'in “Sami Güner Kupası”nı aldı.

Ali Rıza Demir
(MFIAP) Fotoğrafla 1985 yılında tanıştı. 2014 yılında Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldu. Karma sergilere katıldı, kişisel gösteriler yaptı. Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından 2010 yılında AFIAP, 2011 yılında da EFIAP (Excellence: Mükemmellik) unvanı ile ödüllendirildi. FIAP yönetim kurulu, fotoğraf sanatı dalındaki tüm başarılarını göz önünde bulundurarak 2013 yılında MFIAP (Master: Usta) unvanını verdi; MFIAP unvanını alan ilk Türk fotoğrafçı oldu.
Web Site

Aynur Ülker
(AFSAD) 1986 yılında AFSAD‘ın 19. dönem kursuna katıldı. Çekimlerinde uzakları yakına getirmeyi sevmedi, uzakların yakınında olmalarını tercih etti. Eğitimini derneğinin etkinliklerine katılmakla ve yönetiminde çeşitli görevler almakla doldurmaya çalıştı. Fotoğrafa bakış açısını güçlendirmek amacıyla 1986-1987 MÜNEHER VÖLKSOCHS CHULE katıldı. Çağrılı olarak Fotoğraf göndermeleri 1990 yılına kadar devam etti. Bu arada göndermiş olduğu fotoğrafları dereceye girdi. Sergilenme ve katalog aldı.

Behiç Günalan
(EFOD) Fotoğrafla ilgisi, gazetecilik mesleğiyle birlikte başladı; ilerleyen yıllarda haber fotoğrafından, sanatsal fotoğrafa yöneldi. Edirne'nin tarih, kültür ve doğa zenginliği, içindeki fotoğrafçıyı en fazla kışkırtan etken oldu. "Fotoğraflar Yaşlanmaz" ilk kişisel sergisini 1995 yılında Edirne'de açtı. Seksenden fazla karma sergiye katıldı. Dijital fotoğrafçılığa geçene kadar dia ağırlıklı çalıştı. Fotoğraflarının büyük bir bölümü fotoğraf kataloglarında, kurumsal yayınlarda, poster ve takvimlerde yayınlandı.
Web Site

Bekir Tuğcu
(İFSAK - BÜFOD) 1990 yılında, İFSAK’da açılan kursa katılarak başladığı fotoğraf yolculuğu 2004 yılından sonra hız kazandı. Fotoğraflarında ağırlıklı olarak insan ögesini ve yaşadığı çevre, yaşam şartları ile bağlantılarını ortaya koymaktan hoşlanır. Hemen tüm çalışmalarında siyah beyaz fotoğrafları tercih etti. Çok sayıda karma sergiye katıldı. 4 kez FIAP Mansiyon, 1 kez ICF mansiyon ve 1 kez de ICF gümüş madalya kazandı. 3 kez üstüste başarılı bulunarak, 2011 yılında Sami Güner kupasını kazandı.
Web Site

Buket Altuğ
(İFSAK) Fotografa, temel eğitim alarak başladı. Çok sayıda karma sergilere katıldı. Nisan 2011'de Kayseri İl Kültür Turizm Müdürlüğünde "İran'da kadın olmak" fotograf gösterisini ve söyleşi yaptı. Haziran 2011’de açılan "Fas" sergisine katıldı. 2013 yılında İfsak’ta Kadınlar gününde fotograf gösterisine katıldı. İlk üniversite eğitimi ekonomi olmasına rağmen; geçen sure içinde 2. Üniversite eğitimini fotograf ve sinema üzerine yaptı.

Burcu Vardar
(ENFOD) 1976 Ankara doğumluyum. Fotoğrafçılığa ve eğitmenliğe AFSAD'da başladım ve karma sergilerde yer aldım. Fotografik olarak düşük örtücü hızıyla ve objektifin önüne yerlestirdiğim kevgir, cam, ayna gibi materyallerle 4 yıldır "Belirsiz" isimli bir çalışma yapmaktayım. Bu çalışmadan bazı fotoğraflarla Lens Culter sitesinde sergileme kazandım. ENFOD'da eğitmenliğini yapmakta olduğum "Fotoğraf Kusursuz Olmak Zorunda mıdır?" ve "El Ne Der?" gruplarıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Instagram

Burak Şenbak
1965 İstanbul doğumlu. İTÜ Makine ve ardından İÜ İşletme'de mastır eğitimini tamamladı. 10 yıldır fotoğraf ile ilgileniyor. Ulusal ve uluslararası pek çok ödülü, fotoğraf üzerine yazıları bulunuyor. Türkçe’nin yanısıra İngilizce olarak da firmalarda, derneklerde, üniversitelerde fotoğraf eğitimleri verdi. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği, mahkemelerde bilirkişilik görevlerini gerçekleştirirken birçok dernek ve kuruma ulusal ve uluslararası platformlarda danışmanlık hizmeti verdi.
Web Site - Facebook - Instagram

Bülent Abacı
1987’de MSGSÜ Fotoğraf Bölümü’nden mezun oldu. 2000’de Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda eğitim gönüllüsü oldu. 2005-2008 yıllarında Kocaeli Üniversitesi, GSF, Fotoğraf ve Grafik Sanatları Bölümü’nde, ‘Öğretim Görevlisi’ olarak ‘Tanıtım Fotoğrafçılığı’ dersini verdi. 2009-2011 yıllarında Kültür Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi’nde ‘Öğretim Görevlisi’ olarak çeşitli fotoğraf dersleri verdi. PhotoWorld Dergisi’nde fotoğraf yazıları yazdı.
Web Site - Facebook

Ekrem Kalkan
1984 yılında Gümüşhane'nin Kelkit İlçesinde doğdu. Lisans eğitimini İÜ Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Fransızca Öğretmenliğinde tamamladı. Fransız Dili Eğitimi alanında Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. Değerli bir büyüğünün fotoğraf makinesi hediye etmesi ile başlayan serüveninde, fotoğraf gezileri ve sosyal medya dersleri ile sürekli kendisini geliştirdi. Ulusal birçok fotoğraf yarışmasında ödüller aldı, sergiler açtı.
Web Site - Facebook

Emine Akbucak
Marmara üniversitesi radyo televizyon sinema bölümünü bitirdi. Şahika Tekand Stüdyo oyuncuları’nda tiyatro eğitimi aldı. 2000 yılında Fransa’ya yerleşti. 2004 yılında fotoğraf sanatıyla tanıştı. Paris sokaklarını fotoğrafladığı ilk kişisel sergisini “Yansımalar” adıyla açtı. “Dioptrics” adıyla ikinci fotoğraf serisini oluşturdu. “Kız Kardeşimin Düğünü” belgeseli ve “Tutulma” kısa filmlerinin yönetmenliğini yaptı. Türkiye ve Fransa’da sürdürdüğü çalışmalarına sinema ve fotoğraf alanında devam ediyor.
Web Site

Erdal Kınacı
(AFSAK) 1966 Malatya doğumlu. 80’li yıllarda İFSAK üyesi oldu. 13 kişisel fotoğraf sergisi açtı ve birçok karma sergiye katıldı. Fotoğraf derneklerinde eğitmenlik ve fotoğraf yarışmalarında jüri olarak görev aldı. Fotoğraf kariyerinde, dört yüzden fazla ulusal ve uluslararası ödülü vardır. National Geografic dergisinin düzenlediği uluslararası yarışmada ülkemizi insan ve doğa kategorilerinde temsil etmiş, insan kategorisinde dünya birinciliği aldı.
Facebook - Instagram

Erdal Türkoğlu
1964 doğumlu. 1983’de Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliğini bitirdi. 1998 -2006 arası Marmaris’te serbest olarak turizmle uğraştı, 2012 yılında MARFOD Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği başkanlığını yaptı. 3 tanesi yurt içinde ve bir tanesi yurt dışında (Londra) 4 kişisel sergi açtı. 50’den fazla karma fotoğraf sergisine katıldı. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında 80’den fazla fotoğrafı ödüle layık görüldü. Almanca ve İngilizce biliyor.
Web Site - Instagram

Erhan Bayladı
2009 yılında İstanbul fotoğraf merkezinde, 5 usta 5 atölye isimli özel projede 6 ay süreyle dijital fotoğrafçılık ve ayrıca bazı kuruluşlarda ve derneklerde kendi tarzında fotoğraf eğitimleri verdi. Fotoğraflarında daha çok doğayı işledi. Şimdiye kadar 20 kişisel sergi açtı. İki yayınevinin telifli yazarıdır; 4 kitabı ve bir de şiir kitabı yayınladı. 70 sözlü, 21 saz eseri besteledi. Dört albüm çalışması yaptı. 2001 yılından beri Beylikdüzü Kültür Sanat Derneği'nin Başkanı, Türk Müziği Hocası ve koro şefidir.
Web Site

Ethem Onur Parlar
(İFOD) 1981 yılında İzmir'de doğdu. Lise yıllarında ilk SLR makinesi ile tanıştı. 1998’de EFOT çalışmalarına katıldı, 2000’de İFOD üyesi oldu. 2004 yılında ilk kişisel sergisi olan “III.Richard, IŞIK ve ŞİDDET”’i açtı. Uluslararası festivallere katıldı. Fiziksel engelleri olan insanlar ile yaptığı tez çalışması “Ezilenler” Fransa’da düzenlenen “PX3 Prix De La Photographie” yarışmasında “Özel Seçki” ödülüne layık görüldü. Yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda başarı ve mansiyon ödülleri aldı.
Web Site - Facebook - Instagram

Evrim Sönmez
(SİFAD - Sille Sanat) 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Halen Sinop Üniversitesinde Yrd.Doç.Dr. olarak görev yapmaktadır. Fotoğraf ile 2000’li yılların başlarında tanıştı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. Çeşitli dergilerde röportaj, fotoğraf ve makaleleri yayımlandı. 2012 yılından beri Mimar Sinan Üniversitesi tarafından yürütülen Balatlar Kilisesi Kazısı projesinin resmi fotoğrafçısı olarak çıkan eserlerin envanter ve katalog çekimleri ile fotoğraf hayatına devam etmektedir.
Facebook

Feyzullah Tunç
(AFIAP – ASFOD, Sille Sanat, SuretiAlem) 1971 Karaman doğumlu. AÖF fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunu. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birincilik ve ikincilikler, uluslarası yarışmalarda çeşitli madalyaları vardır. Ulusal ve yerel yazılı ve görsel gazete ve dergilerde yayınlanmış onlarca fotoğrafları, yayınlanmış makale ve portfolyoları bulunmaktadır. HONN. ASFD ve GPU tarafından verilen CROWN2 unvanı bulunmaktadır.
Facebook

Gazi Yüksel
1963’te Kıbrıs-Lefkoşa’da doğdu. 1981’de gazetecilik mesleğine başladı. 1991’de Kıbrıs Türk Foto Muhabirleri Derneği’ni kurdu. 1987-2018 yılları arasında 13 kişisel fotoğraf sergisi, 1 kişisel resim sergisi açtı. 1991’den beri Yakın Doğu Üniversitesi’nde fotoğrafçılık dersleri vermektedir. 2012’de YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nü bitirdi. 2017’de aynı fakültede Yüksek Lisans’ını tamamladı. YDÜ Fotoğrafçılık ve Kameramanlık MYO Bölüm Başkanlığı’nı yapmaktadır.
Web Site - Facebook

İbrahim Yılmaz
(AFAD - EFIAP-g) 1965 yılında Adana-Aladağ'da doğdu. Asıl mesleği mali müşavirlik. 2004’te fotoğraf sanatıyla ilgilenmeye başladı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller aldı. Altın Kamera Başarı Ödülüne layık görüdü. AFAD bünyesinde fotoğraf sanatı eğitmenliği görevini sürdürmektedir. İlerleyen sanat yaşamı içinde infrared (kızılötesi), uzun pozlama ve su damlası fotoğrafçılığına merak saran sanatçı ilgisini ve sanatını su damlası fotoğrafçığında yoğunlaştırmıştır.
Web Site - Facebook

İlke Coşkuner
1991 yılında fotoğraf üretimlerine başladı. Fotoğrafa kolaj, üst üste çekim, boyama gibi çeşitli biçimsel denemeleri kullanarak başladı ve dijital ortamda üretimlerini sürdürüyor. Günümüz teknolojisi bilgisayarı bu ortama paralel kullanımla, bir anlamda “çağına tanıklık etmek” eylemini farklı bir yaklaşımla gerçekleştirmektedir. Başlıca kişisel seri çalışmaları şöyledir: Anahtar, Anafor, San ki, Devranda Deveran, Kimiz. Kendi atölyesinde Photoshop dersleri vermekte ve proje danışmanlığı yapmaktadır.
Web Site - Facebook

İlknur Baltacı
(İFOD-İZDOF) İstanbul doğumlu, İzmir'de yaşıyor. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Fotoğrafla çocukluğunda tanıştı, baba makinesi ile ilk denemelerini yaptı. 1991'de İFOD’a katıldı. 1993'te Salzburg Görsel ve Plastik Sanatlar Yaz Akademisi'nde fotoğraf sanatçısı Nan Goldin ile atölye çalışması yaptı. Yurtdışı ve yurtiçinde yirmi kişisel sergi açtı, çok sayıda ortak sergilere katıldı. Bazı ödülleri, takvim/katalog katılımları mevcuttır, bazı dergi ve gazetede fotoğraf ve yazıları yayımlanmıştır.
Web Site - Facebook

Lütfü Dağtaş
(İFOD) 1953 ylında Nazilli’de doğdu. EÜ Gazetecilik ve HİYO’nu bitirdi. 13 yıl süresince deri ile ilgili sektörel gazete yayımladı. İFOD’un kurucularından. TRT için Orman Bakanlığı adına “Ulusal Parklarımız” ile ilgili belgesel dizi film çekti. İZBAŞ adına 2006 yılından başlayarak “deri” üst başlığı altında karikatür yarışmaları düzenledi, DEÜ GSF Moda Tasarım Bölümü’nde, “Deri Teknolojisi” üzerine ders verdi. Ünlem Sanat ve Risk&Life dergilerini çıkardı. Halen (TÜRDEV) adına haber bülteni yayımlıyor.

Mahmut Özturan
1955 yılında doğdu, Yaşamı; eğitim, öğretim, yönetim, felsefe, fotoğraf, sanat, düşünmek, okumak, yazmakla, yaşamın kendisini derin ve uzun soluklu sorgulamakla geçti, geçiyor. 14 kişisel sergi açtı, çeşitli karma ve çağrılı sergilere katıldı. Rhythmosthetica sergisi, 2002 yılında İTÜ, ODTÜ ve 5 üniversitede sergilendi. Fotoğraf sanatı ve felsefesi üzerine 30 makalesi ve felsefe içerikli 2 kitabı yayınlandı. 2013’de yayınlanan "Fotoğraf Ustaları-3" kitabında yer aldı.
Web Site - Facebook - Instagram

Mustafa Demirbaş
(AFSAD) Ankara’da doğdu. Asıl mesleği olan reklamcılıkta, ileri düzey kalem fırça üzerine kalemkar ve nakkaş çalışmaları yaptı. Fotoğrafları uluslararası sergilerde, dergi ve kataloglarda, bazı yayınlarda ve takvimlerde yayınlandı. Çok sayıda uluslararası ve yurt içi fotoğraf yarışmalarında ödüller ve sergilemeler aldı. Profesyonel olarak tanıtım fotoğrafçılığı, fotoğraf eğitmenliği yaptı. Kendi fotoğraf projelerinin çalışmaları devam etmektedir.

Nizami Çubuk
(DEFSAD – AFIAP) 1958 Denizli doğumlu. 1976 yılında Gönen Öğretmen Okulunu, 1980’de SÜ Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünü bitirdi. 2002 yılında PAÜ Klasik Arkeoloji Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Sanat Tarihi öğretmeni olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası sanatsal projelerde yöneticilik yaptı. “Hierapolis Tiyatro Kabartmaları” adlı kitabı yayınlandı. DEFSAD kurucu üyesidir. Mansiyonlar, dereceler aldı, karma sergilere katıldı. AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü bitirdi.
Web Site - Facebook

Onur Saral
(MFD) 1973 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. 1998’den beri Mersin’de diş hekimliği yapmaktadır. Fotoğrafla tanışması 2014 yılında Mersin Fotoğraf Derneği ile oldu. Daha çok minimalist, mimari grafik ve insan öğesini barındıran fotoğraflar ilgisini çekmekte. Bir kişisel fotoğraf sergisi açtı, fotoğraf gösterisi yaptı ve birçok karma sergiye katıldı. Uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok ödülü vardır.
Web Site - Facebook

Oğuz Nusret Bilik
(KUFSAD - İFOD) 1964 yılında Sarıkamış’ta doğdu. 2006 yılından bu yana fotoğrafla uğraşmaktadır. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödülü vardır. Türkiye’nin farklı şehirlerinde ‘7’den 70’e yüzler’ ve ‘Söylence’ sergilerini açtı, son kişisel projesi olan ‘İkide Bir’ adlı sergisini İstanbul’da 2014 yılında açtı. Son olarak İstanbul Modern Müzesinde ‘İnsan İnsanı Çekermiş’ adlı fotoğraf sergisine katıldı. Summer60(+) adlı projesinden dört fotoğrafı İstanbulModern Müzesi fotoğraf koleksiyonuna alındı.
Web Site - Facebook

Orhan Turhan
(BUFSAD - AFIAP) 1967 doğumlu. Küçük yaşlarda başlayan fotoğraf merakı, Bursa’nın harika doğasının da etkisiyle giderek arttı. 2007 yılında BUFSAD bünyesinde “Doğa Fotoğraf Atölyesi” ile fotoğrafçılık alanındaki çalışmalarına başladı. Uludağ’da çekimini yaptığı (skarabe) firavun böceği ile bir ilke imza attı ve böceği Türkiye’de ilk görüntüleyen kişi oldu. Bugüne kadar yaptığı birçok çalışmalarında ulusal ve uluslararası ödüller aldı. 2011 yılında BUFSAD “Makro Fotoğraf Atölyesi”ni kurdu.
Web Site

Osman Aziz Yeşil
(FSK Onur Üyesi) 1939 Gümüşhane doğumlu. Gümüşhane Öğretmen Okulu ve Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-iş bölümü mezunu. 1967’de Film, Radyo, Tv ile Eğitim merkezine (FRTM) geçti, onlarca proje, radyo ve Tv’ler için eğitim programları, belgeseller hazırladı. Fransa’da bir yıl süreyle plastik ve görsel sanatlar üzerine araştırmalar yaptı. 1988’de İlk kişisel sergisini açtı. Fotoğraf ders notları, eğitim kitapları hazırladı. Fotoğrafları özel ve devlet kolleksiyolarına alındı. GESAM ve FSK kurucu üyesi.
Web Site

Ömer Yağlıdere
(BUFSAD - AFIAP) 1961 yılında Giresun’da doğdu. 1984 yılında GATA Tıp fakültesinden mezun oldu. Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı. Bursa KBB ve BBC Hekimleri Derneği ve GÜFOK (Gülhane Fotoğraf Klübü) üyesi. APBM, GİFOD, PESGSPC, SSS ve ICS onur üyesi. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergi açtı; dia gösterileri yaptı. Birçok fotoğrafı ulusal ve uluslararası değişik başarı ödüllerine değer görüldü. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliklerinde bulundu.
Web Site

Ömer Zafer Göktürk
(FSK) Fotoğraf, lise yılından itibaren optiği, teknolojisi ve büyüsüyle hayatına girdi. 1968'lerde, Hacettepe'de Üniversite yıllarında "Sine-Foto Örgütü" adlı kulüple öğrenci eylemlerini çekerek eylemlere katkı vermek istedi. 2000'li yıllardan sonra yeniden sayısal makineleri ve aydınlık odaları öğrenerek fotoğrafa zamanını yeniden artırdı. Arşivimdeki fotoğraf sayısı dünyanın çeşitli bölgelerinden çekimlerle hızla arttı. İnsanı; çelişkisi ve hüznüyle gözlemeyi, fotoğraflamayı seviyorum.
Facebook

Raziye Köksal Kartal
AFIAP/MFD - Temel fotoğraf eğitimini AFAD’da tamamlar. Kuramsal Atölye eğitimi sonrası kişisel çalışmaları bu yönde ilerler. AFAD Sunu Fotoğraf Dergisi yayın editörlüğünü üstlenir, halen MFD FOTOGRAF e-dergi yayın kurulundadır. TERsaçı fotoğraf kolektifi üyesidir. Dar-ı Mansur, Hayalet Ağrı, Kılıç Artığı, MayDay yer aldığı kolektif sergilerdir. Kişisel çalışmaları kavramsal yaklaşımlar içermekte olup Metanoia Fotoğraf Gösterisi ilk kişisel gösterisidir.
Instagram

Sami Uçan
(AFIAP) Konya doğumlu. 2008 yılından beri fotoğraf ile ilgileniyor. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül ve sergileme aldı. (FIAP) tarafından 2012 yılında AFIAP: fotoğraf sanatçısı unvanı ile onurlandırıldım. Fotoğraflarım çeşitli karma sergilerde ve fotoğraf dergilerinde yayınlandı. 2014 yılında da Açık öğretim fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden Mezun oldum. İlk çektiğim fotoğrafımdan bu yana fotoğrafa olan heyecanım her geçen gün artarak devam etmiştir.
Web Site - Instagram

Seçkin Yenici
(AFIAP, GPU CR2 , SSS/B) 1973 doğumlu. DEÜ Güzelsanatlar Fakültesi Tekstil-Dokuma Tasarımı bölümünü bitirdi. 4 kişisel fotoğraf sergisi açtı. Uluslararası ve ulusal fotoğraf yarışmalarında çeşitli ödüller aldı. “Beyaz Altın, Kumaşın Hikayesi, Hey Gidinin Efesi” isimli fotoğraf gösterileri ile 3 yıl üstüste başarılı olup Sami Güner Kupası'nı kazandı. 2016 yılında Kuşadası Lions Kulübü'nün 'Geleneksel Kent Hizmet Ödülleri'nden , “Yılın En Başarılı Kent Sanatçısı” ödülüne layık görüldü.
Web Site - Facebook

Selahattin Nemlioğlu
(İFSAK – FOTOGEN – AFIAP) Babasının matbaa grafik bölümünde, karanlık odayla tanıştı. Lise ve üniversite döneminde profesyonel anlamda ürün ve tanıtım çekimleri yaptı. Yurtiçi ve özellikle yurtdışında yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. İfsak yönetim kurulunda görev yaptı. Son iki dönem Fotogen Yönetim Kurulunda görev yapmakta. İfsak fotoğraf ve sinema dergisinin editörlüğünü yaptı. Fotoğraf konusunda çeşitli eğitimler, konferanslar verdi ve fotoğraf projeleri yönetti.

Selçuk Kadıoğlu
(AFAD - AFIAP) 1955 Eskişehir doğumlu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi mezunu. 2004 yılında Sefa Ulukan Fotoğraf Atölyesinde fotoğrafla tanıştı ve o yıldan beri AFAD ve FOTOĞRAFYA üyesi. Kurucuları arasında bulunduğu AKAT(Anadolu Kültürleri Araştırma Topluluğu) bünyesi içinde Mehmet Karabay ile usta çırak ilişkisi içerisinde daha çok siyah beyaz ve belgesel fotoğraf çekmeye çalışıyor.
Web Site

Serhat Karaoğlan
(FSK) 1982 yılında İstanbul'da doğdu. Kuleli Askerli Lisesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Gazi Üniversitesi İşletme bölümlerinde okudu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama bölümünde lisans üstü eğitimine başladı. Küçük yaşlardan itibaren ilgilendiği fotoğrafçılığa 2006 yılından itibaren ağırlık verdi. Çeşitli kişisel gösteriler düzenledi, karma sergilerde yer aldı. Kırıkkale Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.
Facebook - Instagram

Sertaç Nurtan
(EFOD - AFIAP) 1976’da istanbul'da doğdu. Afyon Kocatepe Ünivesitesi İşletmecilik bölümünü bitirdi. Çocuklar için eğitici ve ahşap oyuncaklar satışıyla uğraşmaktadır. Çocukluk yıllarında tanıştığı analog makina ile fotoğraf hayatına başladı. 2010 yılında Safaristanbul ile yolları kesişti ve profesyonel olarak fotoğrafla ilgilenmeye başladı. 2013 yılında EFOD üyesi oldu. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok dereceleri bulunmaktadır.
Facebook

Süleyman Hakan Görgün
(AFSAD - BASAF) 1965 Kahramanmaraş doğumlu. YTÜ Mimarlık Fakültesi, İÜ İşletme Fakültesi İnşaat İşletmeciliği mezunu. Fotoğrafa 1983 yılında Mimarlık Fakültesi seçmeli dersi olarak başladı. Fotoğrafçılık tekniği ve sanat felsefesi ile ilgili geniş bir kütüphanesi mevcut. Amacı, günümüzde yoğun bir görüntü kirliliğine neden olan kaba saptama standardındaki fotoğraflardan farklı bir bakış açısıyla fotoğraf sanatına katkı sağlıyabilecek kalitede fotoğraf üretmektir.

Şafak Tortu
(ZFD - EFIAP) Zonguldak doğumlu. Makine Mühendisi. Sanata 20’li yaşlarında “GIRGIR” dergisinde karikatür çizerek başladı. Fotoğrafa karikatür uğraşından kalan tatları katmaya çalışıyor. Hesap soran ya da yol gösteren değil, soru sorduran kareler yaratmaya çalışıyor. Fotoğrafın “gerçekle” değil, “çekenin soru sorması ve izleyenin cevap araması” ile ilgisi olduğunu ve fotoğraf dünyasındaki üretme endişesinin “yalnızlığı tercih etmek” ile giderilebilecek bir olumsuzluk olduğunu düşünüyor.
Web Site

Şehlem Kaçar
2006’da EÜ İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisansında kadın bedeni ve Michel Foucault'nun beden üzerine teorileri üzerine çalışmalar yaptı. 2008 yılında master derecesini aldı. “One Day: After Work” adlı projesi ile Danimarka Hükümeti Kültürel bursu kazandı. FREIA ve EDGE destekleriyle ilk kişisel sergisini Danimarka Kadın Müzesi’nde açtı. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Bilimleri bölümünde fotoğraf ve toplumsal cinsiyet üzerine doktora çalışmasını sürdürmektedir.
Web Site

Tülin Dizdaroğlu
(İFSAK - SİFAD - FOTOGEN) Sinop doğumlu,1972 yılında İÜ Kimya Fakültesi ve İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. 2007’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalında “Eski Fotografik Baskı Yöntemlerinin Farklı Yüzeylerdeki Etkisi” konulu tezini vererek Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. İlki 1993 de olmak üzere 5 kişisel fotoğraf sergisi açtı. 2000 yılında Şinasi Barutçu Kupası’nı almaya hak kazandı.
Web Site

Vedat Osmanoğlu
(İFSAK - FOTO-FORUM - AFIAP) 1951 Akçaabat Trabzon doğumlu. Fotoğrafa 1982 yılında İFSAK ile başladı. 1990 yılında o zamanki adıyla Dernekler Çalışma Grubunda derneği FOTO-FORUM‘u temsil etmeye başladı ve Federasyon kurulmasında FOTO-FORUM ’u temsilen kurucu üyeler arasında, ayrıca ilk yönetim kurulunda görev aldı. Dernekçilikteki temel düşüncesi: "az üye, kaliteli iş". Ulusal ve uluslararası yarışmalarda fotoğrafları sergilenmeye değer bulundu.
Web Site

Yusuf Aslan
Öğretmen. Savaştepe Öğretmen Okulu mezunu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler okudu. Bir süre İÜ Hukuk Fakültesi’ne devam etti. Sivas, Aydın ve Almanya’da öğretmen olarak çalıştı. Bir dönem Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KUFSAD) başkanlığında bulundu. Biri Der Spigel’in kapağında olmak üzere, batı ülkeleri basınında haber fotoğrafları yayınlandı. Ulusal ve uluslararası fotoğraf festivallerinde yer aldı. Dergilerde ve kitaplarda fotoğrafları yayınlandı. Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu'nun (TFSF) devam etmekte olan MGH (Memleketimden Görsel Hikayeler) projesinde editör olarak yer almaktadır.

Yusuf Eradam
(Prof.Dr.) Şair, öykü yazarı, çevirmen, eleştirmen, editör, fotoğraf sanatçısı ve besteci. 1954 yılında Bor'da doğdu. Darüşşafaka Lisesi, Hacettepe Üniversitesi, Fransız Kültür Merkezi’nde ve Moray House College of Education’da (İskoçya) öğrenim gördü. İlki ABD'de, Darüşşafaka yararına beş fotoğraf sergisi açtı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi'nden emekli oldu. İstanbul'da vakıf üniversitelerinde 15 yıl çalıştı. Ankara'da TED Üniversitesi'nde kurduğu İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü başkanı olarak çalışıyor.
Web Site

Yusuf Tuvi
(AFIAP - İFOD - İFSAK) 1938 yılında İzmir’de doğdu. 1960’da İTÜ Elektrik Fakültesi’ni bitirdi. 1974’de fotoğrafa başladı. 1983’de AFIAP ünvanı ile ödüllendirildi. Fotoğrafları her yıl Eczacıbaşı yıllıklarına seçilmekte, ayrıca foto-röportajları Atlas, Skylife ve Ulusoy Travel gibi dergilerde yayımlandı. Dört fotoğrafı İstanbul Modern’in koleksiyonuna kabul edilmiş ve sergilenmiştir. Birçok kişisel sergisi bulunmakta, saydam gösterileri düzenlemektedir.
Web Site

Zeynel Yeşilay
1950 Urfa doğumlu. Fotoğrafa 1960’lı yıllarda başladı. Turizm Bakanlığında uzun yıllar görev yaptı. İshak Paşa Sarayı fotoğrafı 70x100cm poster oldu (1978). Yurtiçi ve dışı çeşitli ödülleri, sergileri, mültivizyon gösterimleri oldu. "Sonsuz bir şiir Türkiye An Endless Poem" isimli fotoğraf kitabı yayınlandı. “Sonsuz Bir Şiir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” sergisini 2005 yılında Lefkoşa AKM’de açtı. 2017’de Almanya’da sergi açtı ve Konferans verdi.
Web Site

Zeynep Özcan
(EFIAP) AFSAD’da aldığı temel eğitimle başladı. İki kişisel sergi açtı ve birçok karma sergiye katıldı. Kişisel ve karma saydam gösterileri yaptı. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok yarışmada ödüller ve sergilemeler aldı. 2012 yilinda Altin Kamerayi aldi. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlarda ve müzelerde fotoğrafları yer almaktadır. 2001 yılında AFIAP (Artiste FIAP), 2009 yılında EFIAP (Excellence FIAP) unvanını aldı.
Web Site - Facebook - Instagram